Świeży blask i efektywna ochrona mebli ogrodowych

Podczas gdy zima w pełni, łapiemy się na tym, że często marzymy o „gorącym słońcu” i leniwym wypoczynku we własnym ogrodzie. Dzięki temu, choć zima jeszcze nie odpuściła, możemy już powoli przygotować się na sezon ogrodowy. Przede wszystkim zadbać o odświeżenie mebli ogrodowych i tarasu, które ucierpiały przez mroźną zimę, a które chcielibyśmy znowu ujrzeć w pełnym blasku. Aby usunąć ślady mrozu, śniegu i wiatru należy meble ogrodowe najpierw gruntownie oczyścić. Najlepiej do tego nadaje się Mydło do Tarasów LEINOS – środek czyszczący na bazie wyłącznie naturalnych surowców – stosowany do tarasów, płotów czy nawet płytek kamiennych i murów – nie tylko skutecznie usuwa brud, lecz również zagrzybienia i glony.

W tym celu rozcieńczamy środek z wodą w zależności od rodzaju zabrudzenia i nanosimy szerokim pędzlem lub ławkowcem równomiernie na zmywaną powierzchnię. Na zakończenie gruntownie szorujemy i spłukujemy wodą. Żeby jednak meble nie świeciły w lecie tylko samą świeżością, lecz również potrafiły się obronić przed warunkami atmosferycznymi, należy je zabezpieczyć ochronną warstwą oleju. W tym celu szczególnie nadaje się Olej Teakowy LEINOS przeznaczony do drewna na zewnątrz, zarówno surowego jak i też już wcześniej olejowanego. Ten klasyczny produkt pielęgnacyjny nie tworzy żadnej powłoki, dzięki temu zachowuje żywą strukturę i kolor drewna.

Jako, że olej ten celowo nie zawiera żadnych pigmentów nie daje ochrony przed promieniami UV.

Ochronę UV posiada jednak Olej do Tarasów LEINOS dostępny w trzech kolorach . Zapewnia drewnu głęboką impregnację oraz nadaje naturalną elastyczność. W ten sposób idealnie zabezpieczymy meble przed warunkami pogodowymi i niech nadchodzi lato!

Ponadto: meble ogrodowe, które poszarzały przez okres zimowy, odzyskują swój intensywny kolor

po zastosowaniu Zmywacza Szarości Drewna LEINOS.