Płyn Intensywnie Czyszczący 935

Pielęgnacja

Skuteczne czyszczenie olejowanych powierzchni na zewnątrz

Płyn Intensywnie Czyszczący LEINOS już na starcie nowego sezonu, ale i w tak zwanym międzyczasje, umożliwia solidne wyczyszczenie wszystkcih olejowanych powierzchni.
Płyn oferuje efektywne czyszczenie, ale po takiej kuracji odmładzającej należy zaplanować wykonanie nowej ochrony Naturalnym Olejem do Drewna lub Olejem Teakowym LEINOS.
Jedynie do usunięcia intensywnego, szarego nalotu, tworzącego się na skutek działania czynników atmosferycznych, zalecamy użycie Zmywacza Szarości Drewna LEINOS.

Zastosowanie: 

Intensywny środek czyszczący do silnie zabrudzonych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz, takich jak: drewniane tarasy, płoty, pergole, drzwi, płytki kamienne, klinkier. Idealny do czyszczenia oraz usuwania grzybów i glonów. Mocno stężony.

Właściwości techniczne: 

Płynna konsystencja, bardzo wydajny, mocne działanie czyszczące. Wytworzony wyłącznie z odnawialnych surowców roślinnych.

Składniki: 

Woda, tensydy oleju kokosowego, mydła potasowe sojowych i palmowych kwasów tłuszczowych, kwas poliasparaginowy.

Sposób stosowania: 

W zależności od stopnia zabrudzenia środek rozcieńczyć wodą w stosunku 1 : 20 do 1 : 40. Np. 250 ml Płynu Intensywnie Czyszczącego rozpuścić w 5 - 10 litrach wody. Roztwór nanosić równomiernie szerokim pędzlem lub szczotką. Czyszczona powierzchnia powinna zostać dostatecznie zmoczona.

Pozostawić na ok. 20 min. Na zakończenie gruntownie wyszorować/wymyć powierzchnię. Ewentualnie proces czyszczenia powtórzyć. Powierzchnię spłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia. Po takim czyszczeniu powierzchnie olejowane muszą zostać na nowo zabezpieczone warstwą oleju na zewnątrz. Nie stosować przy temperaturze niższej niż +8˚C.
Wskazówka:
Przy silnym zainfekowaniu przez grzyby i algi środek pozostawić na 3 - 4 dni, aby działał. Następnie spłukać wodą. Ewentualnie pozostałe plamy usunąć twardą szczotką. Narzędzia wyczyścić od razu po użyciu wodą.

Wielkość opakowań i zużycie: 

1 litr koncentratu rozcieńczony zgodnie z instrukcją wystarcza na ok. 120 - 150 m2.

Opakowanie wystarcza na...*
0,5l w zależności od zanieczyszczenia
1l

* średnia wydajność na jedną warstwę

 

Przechowywanie i trwałość: 

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Chronić przed mrozem! Napoczęte opakowania przechowywać szczelnie zamknięte.

Utylizacja: 

Zgodnie z lokalnymi, urzędowymi przepisami. Wysuszone resztki produktu mogą być usuwane do odpadów komunalnych. Europejski kod odpadu EWC: 07 06 01.

Środki rozcieńczające i czyszczące: 

Narzędzia po użyciu natychmiast wypłukać w wodzie.

GISCODE: 

GE 10

Wskazania szczególne: 

Karta charakterystyki dostępna na życzenie.
Chronić przed dziećmi.
Unikać uwolnienia do środowiska.
Zawartość/pojemnik usuwać zgodnie z lokalnymi przepisami.
Biodegradowalne środki powierzchniowo czynne zgodnie z rozp. nr 648/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie detergentów.